Szkolenia z obsługi drukarek 3D

 
 
Nasze szkolenia posprzedażowe
 
         Zakup nowej drukarki 3D do firmy może oznaczać duże zmiany
w działalności całej organizacji, zaś proces wdrożenia nie kończy się na samym wypakowaniu produktu z pudelka. Z naszego doświadczenia wiemy, że do poprawnej obsługi maszyny niezbędny jest wykwalifikowany personel. Niezwykle często zdarzają się sytuacje,
w których klienci po zakupie drukarki nie używają jej przez dłuższy czas. Przyczyną tych działań na ogół jest brak osoby przeszkolonej
w zakresie poprawnej obsługi maszyny. Dlatego właśnie wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu oferujemy naszym klientom możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych w obsłudze zakupionej przez Państwa drukarki. Nasi trenerzy działając w najlepszym interesie klienta edukują, szkolą i doradzają, jak najefektywniej wykorzystać zakupiony sprzęt w Państwa działalności. Zajęcia szkoleniowe prowadzimy  w miejscu wskazanym przez klienta, na terenie całej Polski.
W ramach warsztatów dopasowanych bezpośrednio do potrzeb
i zakupionego sprzętu oferujemy profesjonalne i pełne szkolenia, dzięki którym Państwa pracownicy będą gotowi do samodzielnej pracy na drukarce 3D, oraz obsługi niezbędnych programów. Kilkugodzinny trening sprawi, ze świat druku 3D przestanie być jedynie szerokim pojęciem i wprowadzi Państwa firmę do świata wykwalifikowanej kadry operatorów.                                                              

 
Program 3DwithMe
 
Program 3DwithMe powstał w odpowiedzi na pojawiające się potrzeby posiadania wewnątrz organizacji wykwalifikowanej kadry korzystającej 
z drukarek 3D. Dzięki naszemu programowi szkolimy jak poprawnie korzystać z nowoczesnych maszyn. Uczymy edukujemy i przygotowujemy naszych klientów do poprawnej pracy.
 
 
Motto 3DwithMe to: „Rozwiązania przyszłości dostępne już teraz”
 
 
 
 
 
 
 

 
 
Nasi trenerzy
 
        Nasi trenerzy są praktykami i sami na co dzień aktywnie pracują na większości maszyn dostępnych na rynku. To co nas wyróżnia, to maksymalne dopasowanie się do potrzeb swoich klientów. Nasza wiedza opiera się na wieloletnim doświadczeniu zarówno przy pracy w branży 3D jak i przeprowadzonych już licznych szkoleniach. Trenerzy programu 3D szkolą w prywatnych firmach, jak również w instytucja publicznych, szkołach czy uczelniach wyższych.
 
 
 

 
Jak działamy?
 
Chcielibyśmy po krótce przedstawić zagadnienia poruszanie na naszych szkoleniach. Oto przykłady w jaki sposób pracujemy i co jesteśmy
w stanie przekazać uczestnikom.
 

 
Co to jest druk 3D
 
Z doświadczenia wiemy, ze zrozumienie pojęcia druku 3D jest kluczową wiedzą potrzebną do poprawnej obsługi drukowanych modeli. Nasi trenerzy dokładnie wyjaśnią Państwu, lub Państwa pracownikom czym są techniki przyrostowe, skąd się wzięły i jaka jest ich zależność w stosunku do tradycyjnych technik wytwarzania materiałów. Na szkoleniach omawiana jest historia druku 3D, rozwój technologii, oraz wkład w działalność rynkową na obecne czasy.
 

 
 
Technologie druku 3D
 
Sposobów wytwarzania addytywnego jest wiele, tak samo jak wiele jest drukarek dostępnych na rynku. Sam fakt zakupu konkretnej technologii nie ogranicza nas w poznawaniu innych rodzajów druku 3D. W zależności od Państwa preferencji będziemy w stanie omówić praktycznie każdy rodzaj stosowanych współcześnie technologii wytwarzania przyrostowego.
 
 
 
 
 

 
 
Budowa i zasada działania Drukarek w wybranych technologiach
 
Każda drukarka może wyglądać inaczej, posiadać inne gabaryty lub możliwości. Jednoczenie zasada ich działania jest bardzo zbliżona. Na szkoleniu omawiamy wszelkie aspekty działania konkretnych drukarek, zarówno możliwości pracy, jak również istotne parametry zakupionej maszyny. Każda pojedyncza część jest szeroko omawiania tak, by budowa, konstrukcja maszyny nie skrywała żadnych tajemnic dla naszych uczestników. 

 
Pozyskiwanie modeli 3D do wydruku
 
Coraz większy rozwój technologii wytwarzania 3D wpływa znacząco na powszechność dostępu do modeli. Podstawowym i na chwilę obecną najłatwiejszym sposobem na pozyskanie modelu są serwisy internetowe, które wręcz prześcigają się w zwiększaniu zasobów swoich bibliotek. Możemy również za pomocą odpowiedniego programu do modelowania pokusić się o samodzielne zaprojektowanie bryły 3D. Oddzielnym tematem w kwestii pozyskania modelu do druku jest technologia skanowania już gotowego modelu. Dzięki tym podstawowym rozwiązaniom stajemy się samowystarczalni w technologii druku 3D.
 
 
 
 
 

 
Wybór optymalnej metody wydruku
 
Metoda wyboru wydruku to oczywiście nie tylko wybór konkretnej technologii drukarki. Mówimy tutaj już o optymalizacji wytwarzania modelu w zakresie drukarki jakiej dysponujemy. Niezwykle istotnymi kryteriami mogą być na przykład: ścianki, oraz ich grubość, konieczność wygenerowania podpór, lub mostków, uwzględnienie otworów lub połączeń wewnątrz modelu. Tego wszystkiego uczymy się na naszych szkoleniach.
 
 
 
 
 

Przygotowanie modeli 3D do wydruku
 
Maszyny przemysłowe technologii wytwarzania addytywnego pracują na różnych programach. Wszystkie z nich możemy podzielić na dwa rodzaje: oprogramowania służące do modelowania, czyli wytwarzania modeli 3D, oraz programy do obsługi procesu wytwarzania i kontroli parametrów, inaczej zwane „slicerami”. Prawidłowe i umiejętne sterowanie tymi systemami można z powodzeniem nazwać „ABC” operatora drukarki 3D. Na naszych szkoleniach kursanci zdobywają pełne umiejętności niezbędne do przygotowania modelu do wydruku.
 
 
 
 
 
 

Przygotowanie drukarek 3D do pracy
 
Odpowiednie przygotowanie drukarki 3D do pracy to jeden z najważniejszych czynności, które należy poprawnie wykonać. Począwszy od instrukcji BHP, przez odpowiednie umiejscowienie maszyny do pracy z dala od nadmiernych źródeł ciepła lub wilgoci, skończywszy na przygotowaniu komory roboczej do pracy. Wszystkie te czynności mają ogromny wpływ na jakość i powodzenie wydruku
i są niezbędne dla poprawnej pracy drukarek 3D.
 
                                     
 
 
 
 
 
 

                                                    
Monitorowanie i finalizacja procesu druku 3D
 
Dobrą praktyką podczas drukowania 3D jest stałe monitorowanie procesu. Pomimo tego, że maszyny pracują samodzielnie i po odpowiednim zaprogramowaniu są w zupełności samowystarczalne w trakcie pracy, to wykwalifikowany operator powinien umieć niwelować wszelkie nieprawidłowości związane
z procesem. Dzięki temu możemy najoptymalniej wykorzystać możliwości jakie daje nam druk 3D, oraz zniwelować niepogrzebne koszty zwiane ze zużyciem materiałów i czasu pracy. Termin „postprocesingu”, czyli odpowiedniego „oporządzenia” wydrukowanego modelu po pracy jest tak samo ważny, jak wybór optymalnej metody, czy dobór parametrów do wydruku. Kluczowe jest umiejętne korzystanie z tego narzędzia. Nasi trenerzy pokazują jak
w najoptymalniejszy sposób wykończyć wydrukowany model. Istotne jest umiejętne wyciągniecie wytworzonego modelu  maszyny, usunięcie struktur podporowych, jeśli takie się pojawią, oraz wyczyszczenie przestrzeni roboczej.
 

Oferujemy kompleksową usługę
 
Cały proces szkoleniowy odbywa się w formie warsztatu przy drukarce i jest ukierunkowany na pełną i profesjonalną edukacje w zakresie samodzielnej obsługi drukarki przez uczestnika szkolenia. Oferty szkoleniowe są personalizowane pod konkretnie zakupione drukarki. Dodatkowo nasi trenerzy pozostają w stałym kontakcie
z klientem, by służyć radą i pomocą w każdej sytuacji, także po szkoleniu.
 
 
 
 

 
 
W razie jakichkolwiek pytań, nasz dział sprzedaży pozostaje do dyspozycji. Istnieje możliwość doboru tematyki do konkretnych potrzeb klienta.